Pozytywni.Gliwice.Pl

Nasze Przedszkole przystąpiło do kampanii społecznej "Pozytywni.Gliwice.pl".

Buduj z nami społeczność Pozytywnych, którym nieobca jest dbałość o przestrzeń publiczną naszego miasta, wolną od mowy nienawiści i agresji.

Rozwój sieci internetowej daje nam nieograniczoną i błyskawiczną możliwość szeroko rozumianej komunikacji. Społeczny dialog zapewnia postęp. Dlaczego więc coraz częściej dyskusję zastępuje arogancka wymiana nieparlamentarnych słów, a argument wypiera hejt?
Kampania Pozytywni.Gliwice.pl ma na celu zwrócenie uwagi na standardy społecznej wrażliwości. Nie zgadzaj się – argumentując, wyrażaj emocje – bez nienawiści, wyraź opinię – nie oceniając.

Organizatorzy:
ZSOE (koordynator), MBP, GTM, GCOP, GOM, PPP, MDK, ZSO nr 4, ZSO nr 7, ZSO nr 10, ZSBC, GM 3, GM 10, PM 21, PM 18.

Patronat medialny: Dziennik Zachodni, TV Imperium oraz CCM

Partnerzy:
Śląska Sieć Metropolitalna, MARCO Gliwice, ARUFLESZ

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej kampanii:

Piosenka kampanii:

Koordynatorzy: Małgorzata Janicka, Mariola Gryczkowska-Rozik

Akademia Aquafresh
Oglnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkolakow

W tym roku realizujemy już piątą edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh". Akademia Aquafresh
to nadal głównie edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej.
W tym roku program zosta wzbogacony o zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania, dbania o aktywność fizyczną.

Mamy ogromną nadzieję powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu programu oraz wierzymy, że dzięki naszym działaniom przyczynimy się do zmniejszenia skali ogromnego problemu, jakim jest próchnica wśród najmłodszych.

Koordynator realizacji 5 edycji programu: Barbara Lihs

Żywienie na wagę zdrowia-                                                                                                       Klub zdrowego przedszkolaka

W roku szkolnym 2016 / 2017 po raz drugi uczestniczymy w programie ,,Żywienie na wagę zdrowia'', wzbogaconym o działania edukacyjne dla przedszkolaków pt.,,Klub zdrowego przedszkolaka'', którego celem jest uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest zdrowie oraz ukształtowanie nawyków zdrowego stylu życia. Zajęcia dla Dzieci poruszały następujące zagadnienia:
* prawidłowe odżywanie
* aktywność fizyczna
* higiena rąk / profilaktyka chorób zakaźnych
* promieniowanie słoneczne
* rodzaje dymów oraz ich unikanie (szczególnie papierosowego).

Program ,,Żywienie na wagę zdrowia - Klub Zdrowego Przedszkolaka'' prowadzony jest przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Katowicach.  Program ten realizowany jest pod patronatem rzecznika praw dziecka we współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, Śląskim Urzędem Wojewódzkim i Agencją Rynku Rolnego.

Realizatorzy 5 edycji programu: Małgorzata Janicka, Dorota Sikora