Grupa "MUCHOMORKI"

GRUPA  VI

Grupa „Muchomorki” to  grupa  4- latków.  Grupa liczy 23 dzieci, w tym jest 9 dziewczynek i 14 chłopców, które radośnie wchodzą do swojej sali z uśmiechem na ustach. Chętnie uczestniczą w zabawach i proponowanych zajęciach, bawią się ze sobą, śpiewają i tańczą. Dzieci dużo rysują, lepią, wycinają, malują farbami, poznają różne techniki plastyczne, a  rodzice mogą podziwiać wykonane prawdziwe dzieła sztuki na wystawkach. W sali jest dużo zabawek, klocków, kącików zainteresowań,  gier i układanek.  Chociaż   dopiero 4- latka mają to o swoją salę dbają i zabawki na miejsce pięknie odkładają. Nawiązują kontakty z rówieśnikami, zawierają pierwsze przyjaźnie, bawią się zgodnie, przestrzegają ustalonych zasad, coraz częściej podejmują własną inicjatywę w zabawie, obdarowują swoje nauczycielki dużym zaufaniem. Uwielbiają słuchać bajek, wierszy i opowiadań czytanych przez pracujące w grupie nauczycielki.

wychowawca : mgr Mariola Gryczkowska-Rozik

nauczycielka : mgr Dorota Sikora

pani Dyrektor : mgr Bogusława Nieckarz .

nauczycielka: mgr Basią Lish  j. angielski.

"MUCHOMORKI" pracują w oparciu o Program wychowania Przedszkolnego "Nasze przedszkole"   autor: Wiesława Żaba- Żabińska ,wydawnictwa MAC-edukacja

Zestaw książek dla  dzieci to  - "Kolorowy start" 4-latka