Powrót
 • Konkurs plastyczny "Jak miś dba o zdrowie"

  29 listopada 2016
  Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za udział w konkursie plastycznym
  "Jak miś dba o zdrowie". Prace dzieci zostały wyeksponowane w dolnym holu przedszkola na wystawie.smiley smiley smiley
 • Góra grosza

  28 listopada 2016

  To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.


  XVII edycja

  XVII góra grosza

  CEL Góry Grosza

  Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie.
  70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
  Termin akcji Góra Grosza Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach
  od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku.

 • Szpital Pluszowego Misia

  23 listopada 2016

  W piątek 25.11.2016r. odwiedzi nas Szpital Pluszowego Misia. W projekt zaangażowani są studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Studenci przeprowadzą rozmowy z dziećmi na temat tego, czego możemy się spodziewać podczas wizyty u lekarza, jak przebiega badanie, gdzie udać się w razie choroby, jak wezwać pomoc w razie wypadku.
  Druga część akcji przypomina zabawę – w zaimprowizowanym szpitalu studenci wcielają się w rolę lekarzy różnych profesji, a dzieci w rolę opiekunów swoich pluszaków, które zachorowały. Podczas zabawy misie są badane, poddawane różnym procedurom medycznym i chwalone za odwagę - wszystko po to, by dzieci oswoiły się z "białym fartuchem".

  Prosimy, aby tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ukochanego misia.