• Pasowanie na Przedszkolaka!

17 grudnia 2013

Nasze Słoneczka są już Przedszkolakami! Przedszkolne Pasowanie odbyło się 13 grudnia 2013r. o godz. 15.30. Serdecznie gratulujemy!
  • Akademia Aquafresh

12 grudnia 2013

Nasze przedszkole przystąpiło do tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej Akademii Aquafresh. W ramach programu, uczymy dzieci wspólnie z "Pastusiami" dbania o higienę jamy ustnej poprzez zabawę. Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją „Akademii Aquafresh” objęli:
    Instytut Matki i Dziecka oraz Polskie Towarzystwo Lekarskie.
        Zachęcamy Państwa do odwiedzania strony internetowej programu, gdzie znajduje sięspecjalnie opracowana strefa dla dzieci, oraz rodziców:

• XIV Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych

12 grudnia 2013

Grupa "Tygrysków", wzięła udział
    w XIV Międzyszkolnym Przeglądzie Insceniacji Bożonarodzeniowych,
    który został zorganizowany 11.12.2013 roku przez Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach pod patronatem Biskupa Diecezji Gliwickiej Gerarda Kusza Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza, Starosty Gliwickiego Michała Nieszporka oraz patronatem medialnym
    Radia PLUS Śląsk, "Gościa Niedzielnego"
                  i "Wiadomości Powiatu Gliwickiego" i zajęła II miejsce .

Każde z dzieci zaprezentowało się cudownie, za co z dumą w sercu serdecznie dziękujemy naszym małym, wspaniałym artystom.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją, którą znajdziecie Państwo pod poniższym adresem: www.jaselka.gce-kno.pl galeria: dzień 3

• Festiwal Piosenki Śląskiej

08 grudnia 2013

5 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach odbył się Festiwal Piosenki Śląskiej. Nasze Przedszkole reprezentowali Emilka Adamczyk i Jaś Myszczyszyn z grupy BIEDRONKI oraz Kamil Hundz z grupy TYGRYSKI. Z przyjemnością informujemy, że nagrodę Grand Prix w kategorii Duety zdobyli wychowankowie naszego Przedszkola, Emilka i Jaś. Serdecznie gratulujemy!
  • Dzień Górnika!

06 grudnia 2013

5.12.2013r. nasze Przedszkole odwiedził górnik w związku z obchodami Dnia Górnika. Zaproszony gość opowiadał dzieciom o ciężkiej pracy górników na kopalni.

• Mikołaj!

06 grudnia 2013

Dnia 4 grudnia 2013r. o godz. 9.30 nasze Przedszkole odwiedził długo oczekiwany przez dzieci Mikołaj. Dzień ten był pełen atrakcji, tj. wpólne zabawy, zdjęcia grupowe i indywidualne oraz wręczenie prezentów.
  • Pasowanie na Przedszkolaka!

05 grudnia 2013

Nasze Kangurki są już Przedszkolakami!  Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka odbyła się 3.12.13r. Gratulujemy! laugh
  • Drodzy Rodzice!

04 grudnia 2013

Drodzy Rodzice!

W imieniu katowickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, dziękujemy za złożone dary.

Cieszymy się także, iż mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu przeurocze pieski: goldena Ozzy, spanielkę Delę, czarnego mixa Zuzię i grzywacza Shimaru, w ramach akcji edukacyjnej „Ręka w łapę”.  Zajęcia z pieskami miały charakter prewencyjny, ich celem jest zmniejszenie liczby porzuceń, zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości w zakresie kontaktu z psem oraz promocja aktywnego spędzania czasu z psem. Podczas zajęć rozmawialiśmy m.in. o schroniskach, wolontariacie, problemie bezdomności i odpowiednim wyborze psa.  Dzieci nauczyły się bezpiecznego obchodzenia się z psem - witania, rozpoznawania wysyłanych przez niego sygnałów. Najwięcej radości sprawił jednak wszystkim pokaz psich sztuczek.

W naszym przedszkolu nadal odbywa się zbiórka żywności dla psów, w ramach akcji „Pusta miska”- dla psów z gliwickiego schroniska.

Prosimy o włączenie się w akcję, która będzie trwała do 23.12.2013r.

FOTORELACJA: