Przedszkole Miejskie nr 36
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10
w Gliwicach
Godło Polski

Wychowywać to znaczy: nie deptać, nie spieszyć, nie poniewierać - dziecko ma prawo by było tym czym jest.”
Janusz Korczak


Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl. Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami na przygotowanej stronie internetowej .


 

Rekrutacja uzupełniająca

Informujemy, że nasza placówka ZSP nr 10 (PM nr 36 oraz oddziały przedszkolne w SP 20) nie bierze udziału w rekrutacji uzupełniającej na rok szkolny 2022/23, z powodu braku wolnych miejsc.

Dzień Przyjaciela z Telewizją Imperium

 

Zapraszamy do zobaczenia relacji z Dnia Przyjaciela w naszym przedszkolu:

https://youtu.be/OwJ3McscZDo

 

Festyn

FESTYN

 

W sobotę, 04 czerwca 2022 roku, Szkoła nr 20 w Gliwicach tętniła życiem, radością i zabawą, a wszystko za sprawą Festynu "Serce Dzieciom".

Dla Gości - mieszkańców dzielnicy Szobiszowice oraz uczniów szkoły, przedszkola i ich rodziców przygotowane zostały liczne atrakcje: zabawy z profesjonalnym animatorem, występ klauna-iluzjonisty, warsztaty przyrodnicze z alpakami, konkursy pt.: „Poznaj Stachu po zapachu” oraz „Ten konkurs to pestka”, Fotobudka, pokaz Zumbykawiarenka, grill. Hitem okazała się lemoniada i lody firmy Klapec Mimo, że nie dopisała pogoda na twarzach dzieci i rodziców malował się uśmiech i zadowolenie. Będziemy ten dzień wspominać bardzo długo. To wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie otrzymane wsparcie, za które bardzo serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania płyną przede wszystkim do Centrum Wolontariatu Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych w Gliwicach, za przyznany grant na organizację naszej inicjatywy, wyrazy wdzięczności składamy Pani Kindze - Pracownikowi Centrum 3,0 za opiekę nad nami i ogromną pomoc w realizacji naszego wydarzenia. Dziękujemy za wsparcie ze strony Rady Dzielnicy Szobiszowice, Aktywni dla Gliwic, Fundacji Koniczynka oraz Górnośląskiemu Centrum Edukacyjnemu w Gliwicach, Spółdzielni Mieszkaniowej "Szobiszowice", sklepowi "Chlebuś", firmom: "Semi", "Japi", "Drimpol", "Klimek", "Pro-Art", NGK Ceramic Polska,  "Przedszkoliadzie", "Szkole Językowej "Home of Teddy", "Funzeum",  "Zumbie Boruta", wydawnictwu WSiP, Dzi - Dzi Wiosce, oraz hurtowni elektrycznej "Electro-sal", Straży Pożarnej i Policji, za zaangażowanie w nasz Festyn. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Wolontariuszom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły i Przedszkola za pomoc, zaangażowanie i wspólną zabawę oraz wszystkim zaproszonym Gościom za obecność. Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje, niech wspomnienia tego dnia będą z nami długo!

Organizatorzy

Galeria naszej szkoły

więcej

Dzień Pszczoły

Już 20 maja (w piątek) będziemy obchodzić Światowy Dzień Pszczół.

Nasi podopieczni doskonale wiedzą, że pszczołom zawdzięczamy pyszny miód, jednak to nie wszystko, co dla nas robią. Te małe, pracowite owady są odpowiedzialne za zapylanie niemal 80% roślin, które stanowią pożywienie dla człowieka i innych zwierząt.

W tym dniu będziemy wspólnie świętować ten Dzień, a także przyjrzymy się bliżej tym niezwykłym owadom.

Bardzo prosimy, aby tego dnia w miarę możliwości nasze przedszkolaki miały na sobie stroje bądź elementy garderoby w kolorze żółtym.
 

Paczka od serca na Dzień Dziecka

Drodzy Rodzice nasze przedszkole wraz z wolontariuszami SP 20 bierze udział w akcji "Paczka od serca na Dzień Dziecka" na rzecz dziecięcego oddziału hematologii i onkologii. Zbiórka będzie trwać do końca maja. Ze względu na stan zdrowia podopiecznych podarunki muszą być nowe. 

Co przynosimy? 

- kolorowanki,

- mazaki,

- kredki.

Dyżur wakacyjny

Zapisy na dyżur wakacyjny

 

W tym roku nasze przedszkole pracuje w lipcu.

W dniach 9-13 maja będziemy przyjmować deklaracje tylko dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.

Od 16 - 29 maja wszystkie pozostałe deklaracje. Należy pobrać deklarację i wypełnioną zwrócić najpóźniej do końca maja.

Kryteria, którymi będziemy się kierować przy przyjmowaniu na dyżur wakacyjny:

1. Prawo do skorzystania z opieki nad dzieckiem w czasie przerwy wakacyjnej w pierwszej

kolejności przysługuje:

- dzieciom uczęszczających do naszego przedszkola,

- dzieciom, który oboje rodziców pracuje – należy wraz z deklaracją złożyć oświadczenie

o zatrudnieniu.

 

2. O przyjęciu dziecka do naszego przedszkola na okres dyżuru wakacyjnego będzie decydowała

kolejność składanych deklaracji.

 

Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu PM nr 36

Dnia 20.05.2022r. o godzinie 15:00, zapraszamy rodziców z dziećmi 3-4 letnimi przyjętymi do przedszkola PM nr 36 od września 2022, na zajęcie adaptacyjne. Dzieci będą miały możliwość zapoznania się z nowym środowiskiem poprzez zabawy z nauczycielem i rówieśnikami. Rodzice otrzymają materiały związane z przygotowaniem dziecka do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej.

Wyniki konkursu miejskiego

Serdecznie dziękujemy za udział w miejskim konkursie plastycznym pt.: "Wielkanocna oklejanka", Zwycięzcom gratulujemy:

1 miejsce Maksymilian Dudło- PM nr 21

2 miejsce Liliana Bogatko- PM nr 28

3 miejsce Tymon Krzyszteczko- PM nr 36

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace.

Konkurs Przedszkolny

Na zakończenie naszej innowacji pedagogicznej pt.: "Niezapomniane bajki i baśnie" serdecznie zapraszamy todziców wraz z dziećmi do udziału w konkursie plastycznym pt.:"Moja ulubiona postać z bajki". 

Technika wykonania pracy dowolna. 

Prace należy składać do 20.05.2022r. 

Konkurs Miejski

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt.: "Wielkanocna oklejanka"